Pokud hledáte program na Vaši společenskou akci, FOOTBAG freestyle je velmi zajímavá a originální volba, jak pobavit lidi a oživit atmosféru!
22-24. 8. 2014:  Mistrovství Polska(Facebook event) (Lubaczow)
30. 8. 2014: SportFest (Ostrava)
-> (workshop + ukázka Footbagu
)
--->> Hot NEWS:
[3.8.2014] Mistrem světa pro rok 2014 se stal Jindra Smola, mistrem Evropy Vašek Klouda! Gratulace!!

Kari a Škvíra | FreestyleDouble.com

Výměna odkazů, ikonek a bannerů

Banner Maker

andre

MČR 2013 - výsledky

Úvodem k povědomí o Footbagu jakožto sportu v ČR

Footbag se dostává pomalu ale jistě více mezi lidi. Před lety, díky soutěži s bonbóny Starburst, byl samozřejmě asi jeden z těch největších boomů, a mnoho kluků i holek začlo kopat do pletených, kožených i podomácku vyrobených footbagů ..

Od té doby boom ustal, avšak v posledních letech je v ČR pro změnu rozšiřován freestyle Footbag jako takový, v profesionální podobě, v TV, tisku, živě na různých akcích pomocí exhibicí a vystoupení (Footbag net se takto lehce bohžel propagovat nedá.

Velký dík za to patří především vybraným profi hráčům a jedincům, kteří se snaží o propagaci footbagu, jak jen to jde, ať už jako součást své osobní profesionální dráhy nebo z dobré vůle. Mezi tyto lidi podle mne patří například trojnásobný mistr světa Honza Weber, sedminásobný mistr světa Vašek Klouda, mistři světa ve dvojicích z Hradce Králové - Tomáš Tuček a Martin Sládek, šéf footbagové asociace a velký freestyle guru - Jan "Dexter" Struž a mnozí další, nejen z našeho sportu.

MČR 2013 - přínos, výsledky

Pořádání akcí, jako je mistrovství republiky, či pravidelný Todexon, jistě také velkou měrou přispívá k rozvoji a propagaci footbagu, tudíž je dobře, že se tak děje každoročně, a na tomto ročníku bylo opravdu nádherné číslo návštěvníků i diváků, kterým jsme trochu otevřeli oči a vzali jim iluzi, že "s hakysákem se pouze kope za barákem", což je bohužel častá představa o Footbagu.

Před zhruba třemi týdny v Brně na výstavišti proběhlo již 12. Mistrovství republiky ve Footbagu, o jehož organizaci se postaralo více lidí v čele s šéfem asociace "Dextrem" a opravdu to stálo za to! Vše se konalo v rámci festivalu IN-JOY (www.in-joy.cz), akce probíhala ve dnech 22. - 24. 11. 2013, fotky naleznete ZDE. Díky všem, co dorazili, ať už dvacítka hráčů nebo i diváci a známí, kteří přišli tento rok na mistrovství! Účast byla opravdu slüšná, jak dokazuje tabulka níže napravo.

Výsledné umístění hráčů:

Na 1. místě v hlavní soutěžní disciplíně - rutině se umístil a mistrem ČR pro rok 2013 se stal Honza Weber z Prahy se svou bezchybnou dropless rutinou, která vyhrála díky své obtížnosti, sladěnosti do hudy, ale i celkovému uměleckému dojmu!!! Honza Weber ukazuje již mnoho let jak lze spojit profeionalita, tvrdý trénink a umělecký dojem v jedno.
Za tímto trojnásobným mistrem světa se rovněž se skvělým výkonem a technicky pravděpodobně nejnáročnější dvouminutovou sestavou umístil na 2. místě a vicemistrem ČR se stal teprve 19ti letý dříč Jinda Smola, rovněž z Prahy, Toho následoval na 3. místo Vašek Klouda, světová legenda sportu, jenž dorazil na šampionát až z daleké Moskvy, kde nyní pobývá.
4. místo ukořistil rakouský šampión a vicemistr Evropy Alexander Trenner, který předvedl rutinu technicky hodně obtížnou a skvěle načasovanou sladěním s hudbou. Alexander se stal vicemistrem Evropy právě letos a je zřejmé, že na sobě tvrdě pracuje, tudíž je pravděpodobné, že se bude nadále zlepšovat a stane se součástí světové špičky.
Na 5. místě se umístil velký guru a propagátor sportu Jan Struž, zvaný "Dexter", jenž byl jedním z průkopníků a prvních hráčů u nás, aktuálně je šéfem footbagové asociace. Na tomto mistrovství bylo vidět Dextra "v akci"!

6. místo obsadil hráč z Ostravy, Tomáš Konečný, následovaný Pavlem Červeným, přezdívkou "Lokomotiva a poslední příčku finálové TOP8 si zabral Petr Stejskal. Poslední dva zmínění pochází také z Prahy.
Na dalších místech se pak umístili další hráči, z Prahy se účastnili jmenovitě o Viatcheslav Sidorin a nový hráč na scéně -Vojta Janoušek, další mladé naděje sportu dorazily z Brna - Olda Pláteník a z Ostravy - Jiří Pavlas.
Další disciplíny

Co se týče Circle contestu, finálovou čtyřku tvořili čtyři borci, podavající neskutečně tvrdé a rozmanité triky jeden za druhým, jako na běžícím pásu, až oko diváka mnohdy nestačilo sledovat pohyb míčku.
Proto se také tento rok hrálo s velkým žlutým, viditelným míčkem, což by mělo zůstat pravidlem i do budoucna. Ze čtveřice tří poláků a jednoho českého reprezentanta bylo pořadí po finale následující:
  1. Jindra Smola (ČR)
  2. Pawel Nowak (Polsko)
  3. Radoslaw Turek (Polsko)
  4. Rafal Kaleta (Polsko)
V disciplínách Big one a Sick three zvítězil rovněž Jindra Smola z Prahy!
Toto mistrovství bylo plné další zábavy kromě footbagu, zároveň s mistrovstvím se pořádal pohár freestyle fotbalu a také yoyo soutěž! Kromě toho celá hala, kde se nacházel i náš kout, byla plná freestylu, sportu a zábavy. V dalších dvou halách festivali In-Joy byl počítačový svět a svět hudby a talentu.